přijímání nových klientů historie zámku a domova pro seniory přehled poskytovaných služeb náš kulturní život o našem časopise fotogalerie kontaktní údaje Domov pro seniory Pyšely kudy k nám ....

KULTURNÍ ŽIVOT

 

Aktivizační programy

Pro seniory jsou pořádány pravidelné aktivizační programy, které si kladou za cíl smysluplně vyplnit volný čas klientů a přispět k jejich psychosociální pohodě. Aktivizační programy jsou pořádány jako skupinové a individuální terapie, přičemž pro každý program je vyhrazen den a konkrétní hodina v týdnu. Aktivity zohledňují psychické a fyzické schopnosti a možnosti jednotlivých seniorů.

 

V Domově pro seniory Pyšely se klienti mohou účastnit :
-           trénování paměti
-           předčítání z knih, denního tisku
-           muzikoterapie
-           poslech hudby
-           pracovní terapie
-           skupinové kondiční a rehabilitační cvičení
-           sportovní odpoledne (metaná, šipky, rotoped )
-           dechové a relaxační cvičení
-           dotyková terapie se psem
-           klub filmového diváka – filmy na přání seniorů

V individuální formě jsou nabízeny programy :
-           pohybové aktivity (cvičení na lůžku, dechové cvičení)
-           terapie formou rozhovoru
-           individuální pracovní terapie
-           nácvik sociálních a psychických dovedností

Prostřednictvím společenských a kulturních aktivit podporujeme klienty v kontaktu se sociálním prostředím. Pořádáme výlety po okolí, setkání seniorů na různých společenských akcích, dále kulturní akce s živou hudbou – Masopust, Josefská zábava, Václavská zábava, Mikulášská zábava. Spolupracujeme i s místními zařízeními – mateřská škola, základní škola, dětský domov. Děti z těchto organizací navštěvují naše seniory u různých příležitostí a jejich kulturní vystoupení vždy potěší srdíčka všech přítomných klientů. Dvakrát do roka, vždy na Velikonoce a na Vánoce, pořádáme výstavy ručních prací, kde jsou vystavovány výrobky seniorů vyrobené při pracovních terapiích. Jedenkrát ročně pořádáme rovněž den otevřených dveří. Obě zmiňované akce jsou určené pro blízké příbuzné našich klientů a také pro širokou veřejnost se zájmem o život seniorů v naší společnosti. V našem domově nezapomínáme ani na narozeniny a svátky seniorů a jedenkrát měsíčně se scházíme u příležitosti oslavy těchto výročí v zámecké kavárně.


naši senioři se stali herci ..

Filmaři v Domově pro seniory Pyšely …

V minulých měsících se z našeho zámku stalo dočasné filmové studio, neboť se zde natáčely záběry do seriálu Hraběnky a krásné interiéry domova pro seniory rovněž posloužily filmovému štábu při natáčení filmu Hodina klavíru.

Roli herců – komparsistů si vyzkoušeli rovněž i naši klienti, a tak jsme netrpělivě očekávali až se seriál i film objeví na obrazovce a budeme moc kromě jistě zajímavého děje shlédnout i filmový debut našich seniorů – herců.

První díl Hraběnek, které začala Česká televize vysílat v měsíci září, jsme si nenechali ujít a s napětím sledovali osudy hlavních představitelů a čekali jsme na okamžik, kdy se objeví záběry na krásné interiéry našeho Domova. Klienti, kteří si vyzkoušeli své herecké umění, s nadšením čekali na svůj okamžik slávy. V současnosti napjatě čekáme jak Hraběnky dopadnou.

Rovněž i Hodina klavíru u nás vzbudila nadšení, klienti se shodli, že takto krásný  a dojemný film již dlouho neviděli a mnozí si nenechali utéct ani jeho následnou reprízu.

Díky natáčení seriálu Hraběnky a filmu Hodina klavíru jsme se osobně setkali s herci – Josefem Abrahámem, Vlastou Chramostovou, Bolkem Polívkou, Viktorem Preisem či Pavlem Liškou, což v nás zanechalo nezapomenutelný zážitek. Všichni jmenovaní na nás udělali velký dojem  a na jejich přítomnost v našem Domově vzpomínáme s radostí dodnes.

Domov pro seniory Pyšely


video
(formát .wmz - Windows Media Player)

článek ke stažení (formát .pdf)